ÖMER KURNAZ: EMEKLİLERİMİZE ÖDENECEK PROMOSYON ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

12 Şub 2020
906 defa

SGK Başkanlığına atanan İsmail Yılmaz’ı makamında ziyaret eden TÜED Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve Danışmanlar, yeni görevinde başarılar dilediler. Genel Başkan Kazım Ergün Başkanlığında yapılan ziyarette; Genel Sekreteri Gazi Aykırı, Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz, Genel Eğitim Sekreteri Arif Yıldız, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Abdülkadir Ersal, danışmanlarımızdan Cafer Tufan Yazıcıoğlu, Hilmi Şimşek ve Namık Tan yer almıştır.

TÜED Yönetim Kurulu adına konuşan Genel Başkan Kazım Ergün, “Ülkemizin önemli kurumlarından biri olan SGK Başkanlığına getirilmenizden dolayı, teşkilatımız büyük bir memnuniyet duymuştur. Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü göreviniz döneminde, emeklilerimize yaptıklarınız hizmetlerden dolayı, teşekkür ediyoruz. Emeklilik gibi bir kutsal hakkın korunması ve geliştirilmesi için birlikte çalışmaktayız. TÜED, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bir ayağını oluşturmaktadır. Emekliler temsilen SGK Yönetim Kurulu’nda birlikte çalışmaktayız ve sorulara birlikte çözüm aramaktayız. Bugün için öncelikli talebimiz, emeklilerimize ödenecek olan promosyonların günün koşullarına göre yükseltilmesini, sağlık katkı paylarından emeklilerimizin muaf tutulmasını istiyoruz…” dedi.

SGK’nun gelir ve gider dengesinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Ergün, kayıtlı çalışmayı teşvik edecek ve gelecek güvencesi olan emeklilik gibi kutsal bir hakkın korunması gerektiğini söyledi.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden SGK Başkanı İsmail Yılmaz, ülkemizin göz bebeği olan bir Kurumunun her açıdan korunması gerektiğini söyledi. Primlerin zamanında ödenmesi için kararlı olduklarını ve ödenmeyen primleri yasal takibe aldıklarını belirten Yılmaz, sağlık hizmetlerine büyük önem vermelerine rağmen, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve her bir emeklimizin sağlığını koruma gibi bir görevlerinin olduğunu belirterek, fiili çalışma yapılmadan prim ödemelerinin tespit edilmesi durumunda bu tür sigortalılıklar iptal edilmektedir. Denetim, en önemli sorumluluğumuzdur. Kayıt dışı ile mücadele etmede karalıyız. İnsanlarımızın geleceğini güvence altına almak istiyoruz. Her bir insanımız da kayıtlı ve sigortalı çalışmaya itibar etmelidir dedi.

 

Öğeyi Oyla
(0 oy)